
Перш ніж відповісти на питання як навчити дитину писати букви, є сенс відповісти на питання, чи варто це робити до школи, і якщо так, то, з якого віку. З цього приводу існують діаметрально протилежні думки педагогів і психологів. Існує досить спірна теорія про те, що діти, навчившись писати букви в ранньому віці, відрізняються в подальшому неакуратним і нерозбірливим почерком. На практиці це не завжди так. Почерк дитини буде залежати від її власної посидючості і від систематичних занять.
Але, виховуючи з дитини вундеркінда, не варто перегинати палицю — можна добитися стійкої відрази до самого процесу навчання з боку дитини. У дошкільному віці будь-яке навчання повинно сприйматися малюком як гра.
Рекомендованим віком для навчання письму, в тому числі каліграфічного, є 5-6 річний вік, але починати займатися з дитиною можна вже з 3-ох років.
Для 3-ох річної дитини лист — завдання досить складне, тому підготовчі заняття просто необхідні. І починати краще за все з ліплення з пластиліну і безладного «патякання» олівцями. Все це дуже добре для розвитку дрібної моторики пальців, яка, в свою чергу, позитивно впливає на мовні і освітні мозкові центри.
На початковому етапі перед батьками стоїть важливе завдання — навчити малюка правильно тримати олівець (ручку і фломастери поки давати рано). Якщо вчасно цього не зробити, потім доведеться перенавчатися, а це процес довгий і не завжди успішний. Товщина олівця повинна бути співмірна руці і пальчикам дитини, а його кінчик при малюванні повинен бути спрямований строго в бік плеча. Олівець треба розташувати на верхній частині середнього пальця правої руки і фіксуватися за допомогою великого і вказівного пальців. Слідкуйте за тим, щоб великий пальчик при обхваті був трохи вище вказівного. Така постановка руки оптимальна і допоможе малюкові в подальшому писати красиво і легше витримувати значні шкільні навантаження.
Якщо дитина навчилася правильно тримати олівець, то можна приступати безпосередньо до навчання процесу писання літер Так, як навчити дитину писати букви правильно?
Починати треба тільки з друкованих літер! Багато батьків намагаються перескочити через цей етап, вважаючи його проміжним, а тому не обов’язковим. Це помилка. Все варто робити поступально. Почніть з покупки прописів для дітей, адже за допомогою прописів ваш малюк набагато швидше навчиться правильно розрізняти і вимальовувати літери. Зараз у продажу дитячі прописи доступні в великому асортименті і орієнтовані на дітей різного віку, в тому числі і зовсім на малюків. Як правило, в таких альбомах букви промальовані пунктирними лініями, що полегшить завдання і для Вас і для дитини. Поступово від промальовування паличок, рисок і закорючок, з яких і будуть складатися літери, малюк перейде до самостійного написання букв, а потім і слів.
Якщо Ви вирішили не користуватися методичними розробками з навчання письма, а займатися з дитиною відповідно до власного педагогічного уявлення, враховуйте важливе правило. Слова, які Ви пропонуєте писати малюкові на початковому етапі навчання повинні складатися з трьох, максимум чотирьох букв. Крім того, це повинні бути звичні для дитини об’єкти. Припустимо, якщо ліс для малюка є знайомим на практиці — ви збирали разом гриби, то вибудувати асоціацію між словом і поняттям виявиться набагато простіше.
Використовуючи спеціально розроблені прописи для дітей, ви зможете набагато швидше привчити дитину до правильного вимальовування літер. А вже потім, кожну написану букву треба закріплювати — її написання має бути стійкою навичкою, і нову інформацію треба вводити тільки після цього. Не форсуйте події і пам’ятайте головне: в дошкільному віці будь-яке навчання має носити ігровий характер. Як тільки малюк відчує, що писати літери — це обов’язково, то на підсвідомому рівні почне протестувати. В такому випадку заняття краще перервати і відновити, коли негативне враження повністю розсіється.
Завантажити прописи ви можете за посиланням: http://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-propisy-write
Переглянути попередні новини:
- Как правильно выбрать обувь Экко для мужчины?
- Новим героєм шоу Холостяк 5 на телеканалі СТБ став футболіст Сергій Мельник
- Вибираємо оригінальний подарунок для дами
- Клінінгові послуги в допомогу облаштування будинку
- Як відкрити інтернет-магазин одягу
Кількість переглядів: 502