
Імунітет, якщо говорити без наукових визначень, — це захисна реакція організму від усього чужорідного. Імунна система людини захищає організм від зовнішніх (що проникають в організм з повітрям, їжею, через шкіру — бактерій, вірусів, паразитів, токсинів) і внутрішніх (таких як ракові клітини, скупчення холестерину, вільних радикалів і т.д.) загроз. Так, звичайно, забруднене навколишнє середовище, гербіциди, радіонукліди та інші неприємності імунну систему не підтримують. Але все ж наш образ: і неправильне харчування, і гіподинамія, і безконтрольний прийом деяких ліків, і стреси, і, звичайно ж, шкідливі звички — вбиває наш імунітет в два рази швидше.
Одним з факторів підвищення імунітету є, безумовно, правильне харчування. Імунітет послаблюють як одноманітне недостатнє харчування, виключення з раціону жирів, слідування жорстким дієтам, так і переїдання, коли шлунок і кишечник забиті погано перевареної важкої їжею (в цьому випадку корисні речовини засвоюються гірше, а шкідливих відходів утворюється більше). Як готовити різноманітні страви з натуральних продуктів можна переглянути тут http://cooking.ua/
А тепер про «кращих друзів» імунітету:
1. Вода.
Водотерапія, тобто саме регулярне вживання чистої води в достатній кількості — це найпотужніший чинник балансування енергетичної системи організму. Не тільки нормальне травлення, але і взагалі функціонування людського організму просто неможливі без води. Перше, що потрібно зробити, це збільшити споживання води до 2,5-3 літрів.
2. Кисломолочні продукти.
Останні дослідження показують, що якщо в день з’їдати 150г кефіру чи йогурту, збагачених біфідобактеріями (не солодкого!), То це знизить ризик простудних захворювань, захворювань кишечника, проблем зі шкірою! Крім того, це відмінне джерело кальцію і вітаміну D, який зміцнює імунну систему, а пробіотики допомагають відновлювати мікрофлору кишечніка. Вважається, що антимікробні речовини, що виробляються під дією вітаміну D, перешкоджають поширенню вірусів по всьому тілу. Пробіотики можуть допомогти організму боротися з інфекцією і стимулювати підвищення імунітету, підсилюючи дію, корисних бактерій в травному тракті.
3. Часник.
Це, напевно, найбільш сильний продукт, що підвищує імунітет. Недарма його називають «антибіотиком для бідних». Він має більш широкий антибіотичний спектр дії, ніж пеніцилін, пригнічує багато вірусів і сприяє попередженню раку, багатий мікроелементом селеном. Вважається, що він стимулює імунну систему за рахунок збільшення числа лімфоцитів (білих кров’яних тілець). Крім того, вважають, що дві сполуки, присутніх у часнику, інулін і аліцин, відповідальні за ефективне усунення різних видів бактерій (стафілококів, стрептококів та сальмонел), а також пригнічує дію збудників туберкульозу, дифтерії, тифу та кишкових паразитів. Дія часнику найбільш ефективно, якщо його вживати в чистому вигляді. Щодня з’їдайте, принаймні, одну часточку часнику.
4. Фрукти і ягоди.
Ця група корисних продуктів — багате джерело вітамінів (С, А, РР і групи В), мінеральних солей (калію, заліза, фосфору, кальцію), мікроелементів, органічних кислот (яблучної, винної, лимонної), ефірних олій, білків і вуглеводів ( фруктози, глюкози і сахарози), дубильних, фарбувальних, ароматичних і пектинових речовин, клітковини. Пігменти, які надають ягодам насичений червоний, синій, чорний або пурпурний колір, є потужними антиоксидантами, дуже корисними для здоров’я. Ягоди — одні з найбільш сильних антиоксидантів. Наприклад, малина містить антиоксидантів в 3 рази більше, ніж ківі й у 10 разів більше, ніж томати.
Не так давно були відкриті сполуки, що містяться в овочах, чий вплив допомагає зберегти здоров’я (див. речі).
5. Морська риба.
Наприклад лосось (сьомга) або тунець. Жир цих риб містить речовини, необхідні для вироблення в організмі білих кров’яних клітин. Вони також очищають артерії від бляшок холестеринів, знижуючи тим самим ризик серцевих захворювань. Рибу краще готувати на пару або відварювати.
6. М’ясо, риба, яйця, бобові.
Попросту — білки, які допомагають нашому організму синтезувати імунні тіла. М’ясо або рибу варто їсти щодня, а от бобові (квасоля, горох або сочевицю) — 1-2 рази в тиждень. Деякі вчені стверджують, що підвищити імунітет можуть перепелині яйця. Їх потрібно їсти сирими натщесерце по 7-8 штук.
7. Необроблені зерна і злаки.
Вони містять набагато більше поживних речовин, ніж очищені продукти, тому намагайтеся купувати хліб і продукти на їх основі.
8. Горіхи і насіння.
Одні з кращих натуральних джерел аміно-і жирних кислот, які необхідні для оптимального функціонування імунної системи. Для вегетаріанців горіхи є прекрасними замінниками м’яса й інших тваринних продуктів. Наприклад, мигдаль містить вітамін Е, який може допомогти запобігти нежить і інфекцій верхніх дихальних шляхів. Вітамін Е є потужним антиоксидантом, який функціонує в поєднанні з іншими поживними речовинами, присутніми в мигдалі: селен та магній.
Але вони все ж дуже калорійні, не варто ними сильно зловживати — в день з’їдайте по жменьці (приблизно 20-30 грамів) різних горішків.
9. Зелений чай.
Містить найбільш активний з катехінів — епігаллокатехін галлат, який, як вже доведено, зупиняє поширення застуди.
10. Гриби.
Їх використовують на протязі століть в китайській медицині через властивостей стимулювання імунної системи. Вважається, що бета-глюкан природні полісахариди, які містяться як в сирих грибах, так і в варених, відповідають за їхню здатність до імуностимуляції. Гриби — єдиний рослинний організм, який є натуральним джерелом вітаміну D. Відомо, що нестача вітаміну D тягне за собою підвищений ризик зараження грипом.
11. Мед та медопродукти.
Здавна вважаються одним з найбільш корисних продуктів. Мед містить вітамін С і марганець, а так само вітаміни, які відмінно поєднуються з мінеральними солями і швидко всмоктуються. Бджолиний пилок — джерело жирних кислот, бере участь у виробленні ферментів і інших поживних елементів, що зміцнюють імунну систему. Прополіс — широко використовуване в медичній практиці бактерицидну і бактеріостатичну речовина. Прополіс здатний пригнічувати активність і знищувати широкий спектр мікроорганізмів, включаючи туберкульозну паличку, віруси, найпростіші (трихомонади), грибки (трихофітія), кандидоз, віруси грипу і гепатиту. Причому прополіс знищує і виводить чужорідні клітини, а рідну мікрофлору організму-господаря зберігає в цілості й схоронності. Тому при використанні прополісу кишкова мікрофлора не страждає, і ніякого дисбактеріозу не буде, на відміну від «улюблених» антибіотиків.
12. Морські водорості.
Вони знижують рівень холестерину в крові, нейтралізують радіаційні токсини і поліпшують загальний імунітет.
ДО РЕЧІ
Які речовини з овочів нам допоможуть
-Біофлавонoіди. Встановлено, що вони є сильними антиоксидантами, які можуть запобігати утворенню деяких видів злоякісних пухлин; зміцнюють стінки артерій (рутин); надають антивірусну дію (кверцетин); пом’якшують симптоми алергічних реакцій.
-Сульфорафен. Міститься в брюссельській капусті, броколі та цвітній капусті і володіє антираковими властивостями.
-Поліацетілени. Містяться в моркві і селері, надаючи антиоксидантну дію, запобігають утворенню пухлинних клітин.
-Монотерпени і фенольні кислоти. Особливо багатим джерелом їх є, часник і соя. Вони скорочують кількість нітрозамінів, що утворюються в шлунково-кишковому тракті з містяться в їжі нітратів.
-Сульфіди. Містяться в хрестоцвітних овочах, таких як капуста і редис, допомагають знизити артеріальний тиск, запобігають утворенню тромбів.
-Стерини. Головним чином містяться в огірках, впливають на зниження рівня холестерину в крові.
-Харчові волокна овочів (клітковина і пектини) необхідні для нормального функціонування шлунково-кишкового тракту, кишкової мікрофлори; виводять надлишок холестерину, зв’язують і виводять солі важких металів, у тому числі і радіоактивні елементи, а також інші токсичні для організму речовини.
-Хлорофіл — речовина, що міститься в свіжих продуктах зеленого кольору, необхідно для нашого імунітету, крім того, хлорофіл здатний надавати на кров вплив схоже з дією гемоглобіну: підвищувати рівень кисню, прискорювати азотистий обмін. Хлорофіл укріплює клітинні мембрани, сприяє формуванню сполучних тканин, що допомагає в загоєнні ерозій, виразок, відкритих ран. Хлорофіл підсилює імунну функцію організму, прискорюючи фагоцитоз. Крім цих дивовижних якостей, хлорофіл здатний запобігати патологічним змінам молекул ДНК.
Переглянути попередні новини:
- Чи корисна морська вода?
- Чи можна різко кидати курити під час вагітності
- Вітаміни для росту волосся
- Новорічний манікюр 2016
- Вибираємо колір волосся
Кількість переглядів: 7 893
отзывов (2)
лесик пишет:
17 Ноя 2017
повтор абзаців про хлорофіл)
admin пишет:
27 Дек 2017
дякую, бро