
Якщо взяти до уваги рівень концентрації солі в м’якоті риби, то її можна розділити на три види: слабо-солену, середньо-солену, сильно-солену. Надмірний вміст солі в тій рибі, яка відноситься до сильно-соленої робить її використання просто неможливим. Саме тому даний продукт доводиться ретельно вимочувати.
Безпосередньо перед процесом вимочування рибу необхідно як слід промити. У разі якщо риба ще і не випатрана, то її потрібно обов’язково обробити, тобто зняти луску, видалити нутрощі, зябра і голову. Якщо риба велика, то її ділять на кілька шматків. Найчастіше рибу вимочують в проточній воді: її кладуть у спеціальну тарілку з гратами і залишають на деякий час прямо під струменем води з-під крана. Якщо ж ви вирішили вимочити рибу за допомогою змінної води, то даний процес не повинен тривати менше дванадцяти годин, за умови зміни води кожні дві години. Детальніше як правильно та смачно приготувати солону рибу можна прочитати тут .
Існує один старовинний спосіб того як прискорити процес вимочування. І так, не видаляючи шкіру, розріжте оселедець уздовж хребта на дві частини і вимочуйте її в підсолодженому міцному чаї або свіжому молоці. Міцний настій чаю в даній процедурі виконує роль дубильної речовини, яка не дозволить м’якоті розм’якшуватися. А ось молоко навпаки здатне розм’якшити оселедця. Якщо у вас немає можливості скористатися одним з перерахованих способів, то сильно-солений оселедець можна замочити в звичайній гарячій воді на кілька годин, завдяки чому він стане більш ніжною на смак і м’якою.
Що стосується використання солоної риби в стравах, то тут немає конкретної категорії. Солона рибка має більш сухе м’ясо порівняно зі свіжою. Саме тому в усі часи в страви з солоної риби додавали інгредієнти, які здатні додати їм соковитості. До таких продуктів можна віднести: томатне пюре, рослинна олія, вершки, різні соуси. Але найчастіше солону рибу поєднують саме з рослинним маслом. Адже воно здатне не тільки надавати соковитість страв, але і підвищувати їх біологічну цінність. Всілякі кулінарні шедеври з салаки, кільки і оселедця з рослинним маслом є корисними і збалансованими. Як гарнір до таких страв можна використовувати картоплю, кріп, зелена цибуля, свіжі огірки чи помідори, відварену моркву чи буряк, ріпчасту цибулю, мариновані гриби, варені яйця або терті сирі яблучка.
Окремі види солоної риби, а саме оселедець, тріску, зубатку, скумбрію, палтус використовують для приготування відварних, тушкованих і навіть смажених страв. Як правило, рибку відварюють шматочками, а перед цим її вимочують на слабкому вогні в достатній кількості води. Важливо пам’ятати, що якщо варити її на сильному вогні, то м’ясо може стати жорстким і волокнистим. Дивовижний смак мають страви з солоної риби, приготовані на грилі або запечені в духовці.
Переглянути попередні новини:
- Борщ, Боршч, Borsch, Barsciai
- Національна піца. Відмінності в рецептах
- У скільки вам обійдуться домашні суші
- Плюси доставки їжі додому або в офіс
Кількість переглядів: 95