
Протягом багатьох років тривають суперечки про приналежність цього блюда до національних кухонь багатьох країн Європи, та й деякі східні регіони, наприклад Туреччина, де також є Borsch, претендують, мало не на винахід цієї страви. Борщ любимий багатьма, його подавали в палацах коронованих осіб і в халупах бідняків, їдять його із задоволенням, як у столичних елітних ресторанах, так і в глухих селах.
Історики, і зовсім підносять нам гіпотезу, про те, що борщ народився ще в Стародавньому Римі. Україна і Росія, Литва і Польща, Румунія і Молдова, Балканські країни — усі вважають себе єдиними родоначальниками. Безліч питань і відповідей, спробуємо розібратися в головних з них.
Лінгвісти поділяють слово «борщ» на складові. Перша частина «бор» споріднена словами — «бор» і «бур», що значить червоний, бурий. Так, і буряк в українській мові називається буряк, і «щ», від стародавнього брата борщу, відомого більше десяти століть — щей, в давнину — «шті». Щі — суп з капусти, зварений на м’ясному бульйоні. При з’єднанні слів «бур» і «щі» вийшов наш сучасний «борщ» — бурякові щі. Ще один варіант походження від назви трави борщівник, яку додавали в юшку в давнину бідняки, хоча нині цю гіпотезу можна піддати сумніву, так як ця трава отруйна, викликає сильні опіки і алергічні реакції.
Існує три основні різновиди борщу: червоний, зелений і холодний. Червоний традиційно готується, з капустою, буряком, морквою, картоплею, цибулею та часником, на м’ясному бульйоні. Зелений — це весняний борщ, при його приготуванні використовується молода кропива і листя буряка і обов’язково щавель. Холодний борщ — незамінний у літню жару, основа його буряк і різна зелень.
У кожній країні свої рецепти і способи приготування цього знаменитого блюда, найвідомішим вважається український борщ. Загальновідомий класичний рецепт, але в різних регіонах, в різних сім’ях, у різних господинь свій рецепт борщу. При одному і тому ж наборі продуктів, страва може вийти різним. Його смак залежить навіть від настрою господині, її бажання готувати цю страву. У деяких сім’ях борщ їдять кілька разів на день — і на обід, і на вечерю, ймовірно, звідси пішов вислів: «Переборщити» — зайти надто далеко, перевищити міру. Вважається, що після приготування борщ повинен настоятися деякий час, свій смак він повністю розкриває на наступний день.
Найголовнішими правилами при приготуванні борщу є відмінний настрій господині і свіжі якісні продукти, і тоді всіх членів сім’ї «за вуха не відтягнеш» від тарілки гарячого ароматного борщу, а якщо ще з пампушками з часником ….
Багато цікавих рецептів можна знайти у Наты, на едалайт, ось класний рецепт смачного українського борщу:
1 кг свинини з кісточкою, краще окіст, 3 л води. Поки вариться бульйон, нашаткувати капусту, потерти на середню терку буряк, моркву, корінь петрушки, і нарізати дрібно цибулю. Коли м’ясо готове, відправляємо в каструлю картоплю, і трохи пізніше капусту, а в цей час інші овочі пасерують до напівготовності, і до них додаються, в залежності від пори року, або помідори або томатний соус, а також болгарський перець. Сіль, червоний або чорний перець додаємо за смаком, обов’язково чайну ложку цукру, і трохи лимонної кислоти. І нарешті, найголовніше — кілька шматочків сала розтерти, бажано в ступці, з двома-трьома зубчиками часнику. Смачного!
Переглянути попередні новини:
- Національна піца. Відмінності в рецептах
- У скільки вам обійдуться домашні суші
- Плюси доставки їжі додому або в офіс
- Де і як правильно використовувати солону рибу
Кількість переглядів: 98