
Людині, яка страждає алергією на шерсть тварин непросто жити на одній території з пухнастою кішкою, особливо якщо алергія проявилася раптово.
Досить часто початковим фактором для алергії є стрес або інший сильний алерген, діючий ззовні. Широко відомий факт, що страждаючі від сезонного полінозу хворі, влітку не переносять будь-які іфактори, що провокують нежить , тоді як в зимовий час спокійно реагують на них. Що робити у цій ситуації, адже віддати тварину в притулок або прибудувати в хороші руки зважитися часом дуже важко. Така зрада по відношенню до члена сім’ї принесе чимало душевних тривог, особливо якщо в сім’ї є діти. Ось кілька основних правил співіснування на одній території людини, що страждає алергією, і кішки. Для початку необхідно визначити, чи дійсно кішка є винуватицею алергії.
Як уже згадувалося, джерелом і провокуючим фактором може бути будь-який інший алерген. Можливо, має сенс сходити до лікаря, щоб визначити природу хвороби. Якщо у вашій сім’ї на алергію хворіє ваш малюк то вам конче необхідно сходити до дитячого алерголога. Якщо ви проживаєте, наприклад, в Харкові й вам потрібен дитячий алерголог в Харкові , то ви можете проконсультуватись в будь-якій дитячій поліклініці, або знайти дитячого алерголога за допомогою спеціалізованих медичних сайтів в мережі інтернет.
Зрештою, після консультації у лікаря, ви узнаєте чи дійсно у вас чи у вашого малюка алергія, адже це може бути і будь-яке інше захворювання, грибкове або паразитарне, з подібними ознаками. Якщо алергія на шерсть тварини підтвердилася, не треба впадати у відчай!
Основним правилом безболісною і приємною життя поряд з улюбленим вихованцем є уникнення. Уникання тісного контакту з ним. Це означає, що тварині необхідно закрити доступ в спальну кімнату, не дозволяти заплигувати на м’які меблі. Ідеальним варіантом стане обмеження пересування кішки по квартирі тільки кухнею і коридором, тобто тими зонами, де максимально легко прибирати шерсть. Якщо є можливість, наприклад, для тих, хто живе в приватному будинку, можна взагалі виділити кішці містечко де-небудь на веранді або в прибудові, де вона могла б перебувати більшу частину часу. Це не принесе вихованцеві незручностей, та й домочадці в будь-який час зможуть пограти з ним.
Вода — головний союзник в боротьбі з алергією. Необхідно не рідше двох разів на тиждень купати кішку з нейтральним шампунем для тварин, щоб змити з її вовни частинки слини, які і є головним алергеном. Щодня розчісувати її м’якою вологою щіткою. Мити руки і вмиватися після відвідування тих зон, куди має доступ домашній улюбленець, і, природно, після будь-якого спілкування з ним. Щодня робити вологе прибирання у всій квартирі, килими бажано прибрати зовсім. Обов’язково провітрювати всі житлові приміщення, влітку необхідно включати кондиціонер, він хоч і сушить повітря, але чудово очищає його.
Варто відзначити, що не всі кішки викликають алергію, і на деяких особин, незалежно від породи і довжини вовни, організм алергіка може реагувати абсолютно спокійно. Кошенята і кішки світлого забарвлення викликають алергію в меншої кількості людей, як і тварини, позбавлені репродуктивних функцій. Коти і тварини з темним забарвленням небезпечні для більшого числа алергіків. Якщо пухнастого улюбленця дуже хочеться принести до себе додому, має сенс познайомитися з ним ближче, пограти, подивитися, чи не проявляться ознаки алергії. А раптом це саме те, єдина тварина, яка не завдасть господареві незручностей.
Дотримуючись цих рекомендації можна зробити своє співіснування з домашнім улюбленцем досить комфортним для обох. Якщо ж ці рекомендації допомагають, і ознаки алергії не проходять, а стають все сильнішими, то обов’язково потрібно нанести повторний візит до лікаря, тому що прогресування хвороби може викликати ускладнення, такі як задуха або набряк гортані, які можливо, будуть загрожувати життю хворого.
Переглянути попередні новини:
Кількість переглядів: 48