
Сімейний лікар або дільничний педіатр? Від безкоштовної медицини одні сім’ї відмовляються через черги перед кабінетом, в яких можна заразитися якою-небудь інфекцією, інші — через формальне ставлення лікарів. Сім’ям доводиться робити вибір на користь платних фахівців. Інші розраховують на більший професіоналізм платного лікаря. Треті хочуть позбутися від докорів сумління від того, що дзвонять лікарю вночі. Так чи інакше, найчастіше батьки змінюють лікаря не по своїй волі, а вимушено — через лікарські помилки, неуважності або непрофесіоналізм.
А можна всіх подивитися?
Для дитини хороший участковий педіатр — той, що «нестрашний» і швидко залишає дитину в покої. Якщо вам не подобається робота вашого педіатра, то за законом ви можете його змінити на іншого дільничного лікаря. Для цього вам потрібно з 01 квітня 2018 року заключити спеціальний договір із іншим дільничим лікарем чи педіатром. Піти ви можете до будь-якого іншого лікаря — на власний розсуд (до речі, ви можете вибрати не тільки іншого лікаря, але і поліклініку), з урахуванням згоди лікаря.
Начебто все просто, проте на ділі може виявитися зовсім інакше. Одна мама написала своє обурення в мережі інтернет: «Після того, як синові вдруге поставили невірний діагноз, і нас на швидкій відвезли в лікарню, я твердо вирішила змінити педіатра. Написала заяву, вибрала лікаря. І тут почалося найцікавіше. Мене попередили, що на виклик до моєї дитини він буде приходити в останню чергу, тому що він з іншої ділянки. Лікар так і сказала: «Мені до вас далеко їхати». Такий стан справ нас не влаштувало і ми перейшли в платну клініку, про що жодного разу не пошкодували. Тепер в міській поліклініці ми рідкісні гості — останній раз були близько року тому — суто отримати якусь довідку ».
Є ще один варіант розвитку подій — цілком ймовірно, що на прийом ви будете потрапляти до нового педіатра, а на виклик буде приходити той лікар, від якого ви відмовилися. Тобто на ділі виходить, що від зміни місць доданків сума не змінюється.
Вибір платного педіатра
Якщо ви зробили вибір на користь платного педіатра, то треба запитати у лікаря, що входить в програму педіатричного патронажу клініки, в якій він працює. Список комерційних послуг, як правило, величезний (від щеплень до масажу і консультацій дитячого психолога). З’ясуйте, які фахівці працюють в клініці (це може стати в нагоді), які аналізи і щеплення можна тут зробити (чи є своя лабораторія — від цього буде залежати час готовності аналізів), видає чи клініка лікарняні листи, чи проводить огляди перед надходженням в сад, дитячий табір або школу. І найголовніше — дізнайтеся, які варіанти спостереження пропонує платна клініка — час, години прийому та виклику на будинок.
Хороших участкових педіатрів мало, тому що вони не потрібні багатьом батькам. Безліч мам чекають від лікаря «золотої пігулки», а не розмов про те що потрібно змінювати спосіб життя. Ідеальний варіант, якщо лікар готовий бути з вами на зв’язку цілодобово — в приватних клініках це нормальна практика, коли по телефону батьки можуть проконсультуватися з того чи іншого питання.
Спостереження в платній клініці зручно тим, що можна прийти до лікаря, призначивши зручний час, не порушуючи режим малюка, плюс відсутність черг, уважність і ввічливість лікарів. Приватний лікар при огляді має можливість приділити дитині більше часу, він безпосередньо зацікавлений в тому, щоб дитині і вам сподобалося у нього на прийомі. Мінус тут тільки один — висока вартість послуг.
Як не дивно, іноді досвід лікаря може зіграти злий жарт. Якщо він 10 разів приїжджав до дитини і діагностував ротавірусну інфекцію, то і в одинадцятий раз може поставити той же діагноз, а вірус буде інший, тобто ваша дитина отримає неправильне лікування. До речі, часто педіатри зі звичайних поліклінік підробляють в приватних медичних центрах, і якщо людина ставиться до справи з душею, то в обох місцях його лікування буде однаково якісним.
Всі батьки бажають своїй дитині здоров’я і хочуть, щоб її спостерігав хороший педіатр. Це бажання зрозуміле. Придивіться, можливо саме він — найкращий лікар — працює на вашій ділянці, в самій звичайній поліклініці? І коли ви слухаєте розповіді інших мам про педіатра, робіть знижку на характер оповідачки — енергійна матуся може описати лікаря як «млявого і повільного», а спокійна мама-флегматик скаже «уважний і спокійний». Слухайте, але вирішуйте самі, все-таки ви робите вибір, від якого залежить здоров’я вашої дитини.
7 ознак хорошого дільничного педіатра:
- Каже зрозумілою мовою (як мінімум, обходиться без незрозумілих медичних термінів), дохідливо роз’яснює діагноз.
- Ніколи не відгукується погано про інших медичних працівників.
- Не ображається якщо ви телефонуєте проконсультуватись щодо здоров’я малюка в будь-який час.
- Використовує методи і засоби з доведеною ефективністю.
- Не продає ліки і не рекомендує конкретну адресу їх придбання.
- Пояснює і обґрунтовує призначення.
- Якщо з дитиною все добре, а якісь результати аналізів не відповідають нормі, лікар не починає призначати додаткові аналізи.
- Не ображається, якщо ви ще раз перевіряєте його діагноз або призначення.
Переглянути попередні новини:
- Первые признаки внематочной беременности на ранних сроках
- Список суррогатных мам
- Як вибрати машинку на радіоуправлінні
- Как найти суррогатную мать
- Как правильно подобрать смесь для вашего младенца
Кількість переглядів: 46