
Діти вчаться не тільки в школі , але і вдома. Виконуючи домашні завдання , вони закріплюють засвоєні в класі знання, розширюють і поглиблюють їх. Тому успішність школярів залежить не тільки від вчителів, а й від батьків. Як же допомагати дітям добре вчитися?
Створення нормальних умов для виконання домашніх завдань
Перш за все необхідно забезпечити дітей підручниками та шкільним приладдям (зошитами, олівцями, ручкою і пір’ям, чорнилом і т. п.). Слід також відвести школяреві постійне «робоче місце», де б він міг готувати уроки. Якщо дозволяють умови, потрібно обладнати окремий « куточок школяра». Стіл, стілець, етажерка або поличка для книг — ось найнеобхідніше обладнання такого куточка.
Необхідно також привчати дітей до дотримання гігієни розумової праці під час виконання домашніх завдань. Потрібно стежити за тим , щоб через 40-50 хвилин школярі влаштовували перерви на 10-15 хвилин. Слід привчати школярів частіше провітрювати кімнату, де вони займаються, так як чисте повітря — головна умова підвищення працездатності. Не можна дозволяти їм займатися лежачи пли читати під час їжі. Всі ці на перший погляд дрібниці роблять серйозний вплив на якість домашніх навчальних занять школярів.
Треба вимагати від дітей, щоб їх підручники, зошити та інші навчальні приналежності були підготовлені для школи з вечора. Виконання цієї вимоги допоможе виробити у дітей акуратність і чіткість.
Допомога дітям у виконанні домашніх завдань
В окремих випадках батьки можуть надати допомогу і в виконанні уроків.
У сім’ї можна іноді спостерігати дві крайності: деякі батьки виявляють повне невтручання в навчальні заняття своїх дітей. «Це справа школи, вчителів», — міркують вони і не допомагають навіть у тому випадку, якщо діти потребують допомоги і якщо батьки в змозі надати цю допомогу. Інші батьки, навпаки, надмірно опікують й іноді самі виконують за дітей домашні завдання. І в першому і в другому випадку батьки чинять неправильно.
Домашні завдання розраховані на самостійну роботу школярів. В одному з пунктів «Правил для учнів» записано: «Усі домашні уроки виконувати самому». Але батьки не можуть байдуже ставитися до того, як їх діти виконують уроки. Батьки завжди повинні перевіряти як діти виконали домашні завдання. Для цього вони можуть використовувати спеціальні сайти, що містять готові домашні завдання з усіх предмеетів. Їх можна знайти та перевірити на сайті GDZonline.net. Портал дозволяє перевірити онлайн домашнє завдання з будь-якого придмету з 6-го по 11-й класи. Сервіс http://gdzonline.net/5_klas дуже зрузний й допоможе батькам та учням певірити та освіжити свої знання з складних тем будь-якого шкільного придмету.
Іноді школярі, особливо молодших класів, забувають або зайнявшись грою, не встигають виконати завдання. Батьки повинні нагадати їм про це.
Важливо щодня контролювати виконання домашніх завдань. Треба поступово привчати дітей до самостійнї усидчивої роботи. Якщо учень навчиться працювати організовано і добре, потреба в повсякденному контролі за — якістю, виконання домашніх завдань відпаде.
Бувають випадки, коли школяр зустрічає труднощі при виконанні домашніх завдань (не виходить задача, незрозумілий сенс будь-якого слова, неясний зв’язок між окремими подіями, явищами і т. п.). Батьки або старші члени родини можуть і повинні допомогти дитині. Потрібно запропонувати школяреві подумати і спробувати самому ще і ще раз вирішити важке завдання і тільки після цього допомогти йому.
У учнів молодших класів корисно перевіряти результат: виконання уроків: прослухати вірш, переказ вчиненого матеріалу, переглянути письмову роботу і т. д. Необхідно мати на увазі, що перевірка результатів домашньої роботи школярів — це справа вчителя. Але батьки не можуть ставитися байдуже до того, що їх син або дочка недбало, наспіх виконують домашні завдання і квапляться на вулицю. Треба перевіряти якість виконання учнем домашніх завдань і тим самим привчати його працювати акуратно і сумлінно.
Слід заохочувати спільні заняття дітей: вони сприяють придбанню дітьми навичок колективної роботи, вихованню у них почуття товариської взаємодопомоги. Особливо корисні спільні заняття для відстаючих учнів, а також учнів, які не звикли до усидчивої самостійної работе. Однако потрібно стежити, щоб вони працювали самостійно і не списували один у одного вирішені завдання чи виконані вправи.
Іноді батьки погану успішність своїх дітей намагаються пояснити їх нібито слабкими здібностями. Насправді низька успішність, як правило, пояснюється відсутністю у школярів працездатності, невмінням працювати. А невміння працювати, в свою чергу, породжує небажання працювати, — призводить до втрати інтересу, легковажному ставленню до навчання. Батьки разом з вчителями мають виявляти причини, які заважають дітям добре чи відмінно вчитися , і усувати ці причини.
Повсякденний контроль за навчальною роботою дітей , привчання їх до організованої роботі необхідна умова підвищення їх успішності , озброєння їх глибокими і різнобічними знаннями .
Переглянути попередні новини:
- Пошук роботи під час декрету: через сайт чи по оголошеннях?
- Комп’ютерні навчальні ігри для дітей
- Святкування дня народження для дитини
- Готуємося до пологів
- Як вибрати зволожувач повітря для дитячої кімнати
Кількість переглядів: 158