
Слід сказати, що готуватися до пологів необхідно починати не за день чи тиждень до їх передбачуваного терміну, а набагато раніше. Здавалося б, нічого складного — склала речі в сумочку, взяла паспорт — і вперед, назустріч до нового життя. Але насправді підготовка до пологів це набагато масштабніший процес, якому необхідно приділити належну увагу.
Психологічна підготовка до пологів
Для початку, вам необхідно підготуватися до пологів морально. Щоб повністю контролювати всі події під час вагітності вам потрібен календар вагітності. Для цього просто вбийте в пошуковцу систему гугла фразу «беременность по неделям и триместрам » і вам втдасть безліч сайтів для ознайомлення з таким календарем. Це зовсім не означає, що вам потрібно переглянути купу дуже пізнавальних фільмів про пологи і наслухатися страшних історій на тему «як я народжувала». Зовсім навіть навпаки. Цілком достатньо буде прочитати про те, що відбувається в процесі пологів, етапи пологів і ознаки початку родової діяльності. І ніяких фільмів, особливо якщо ви не відрізняєтеся міцною нервовою системою. Насправді, жінка, що родить нічого не побачить, ні крові, ні процесу появи дитини на світ, ні відділення плаценти — звичайно, якщо їй не захочеться спеціально помилуватися. Ви народите, всю кров швиденько витруть санітарки, а вам на живіт покладуть обтерту дитинку, разом з якою ви проведете в пологовому залі дві години, після чого вас переведуть в палату. Як бачите, немає нічого страшного — до чого вам зайва інформація?
Якщо ви сильно переживаєте тому, що вас, наприклад, налякали розповідями про те, як комусь підмінили дитину або з якої-небудь іншої причини, розгляньте можливість спільних пологів з кимось із членів вашої родини. Це може бути ваш чоловік, мама або просто близька подруга — на ваш вибір. Обговоріть з цією людиною її присутність на пологах заздалегідь, загалом-то, їй теж треба буде морально підготуватися.
Психологічна підготовка до пологів повинна включати ще й профілактику післяпологової депресії. Зазвичай її виникнення пов’язане з різкою зміною способу життя молодої матері, гормональними перебудовами організму і плюс до всього нерозумінням з боку близьких людей. Тому разом з вами готуватися до пологів повинні і інші члени вашої родини, особливо ті, хто буде вам допомагати після народження малюка.
Фізична підготовка до пологів
Прийнято вважати, що вагітну жінку не повинно хвилювати нічого крім її дитини. Але ж кожна з нас хоче бути не тільки мамою, а й привабливою жінкою. Особливо це актуально після 9-ти місяців вагітності, коли нам доводилося носити спортивні штани і безрозмірні кофти. Після пологів дуже хочеться надіти гарне обтягуюче плаття і туфлі на підборах. І яке ж розчарування чекає на жінку, коли виписуватися з пологового будинку їй доводиться в тих же речах, в яких вона приїхала. Так, дорогі дами, наша фігура, як би це сказати, злегка змінилася. І щоб вона змінилася дійсно злегка, слід під час вагітності виконувати фізичні вправи. Звичайно, це повинні бути спеціальні вправи, наприклад, аквааеробіка для вагітних, яка допоможе уникнути появи зайвих кілограмів і підтримувати м’язи в гарній формі, що значно полегшить вам процес пологів.
Збираємо речі для пологів
Скласти в сумку речі, які вам знадобляться в пологовому будинку, необхідно заздалегідь, краще всього почати їх складати задовго до поставленого терміну. Ви ж не почнете складати речі після того, як у вас будуть сутички в повному розпалі. Тим більше, що можна просто не встигнути. Особисто я, коли була вагітна вдруге, всі сутички благополучно проспала (вони у мене почалися вночі). Коли я прокинулася, перерва між переймами була вже 5 хвилин. Добре, що я вже була в пологовому будинку, а то б не встигла туди доїхати. Тому обійдемося без форс-мажорів — пишемо список речей і збираємо сумку заздалегідь. За один присід скласти всі речі у вас не вийде, все одно що-небудь забудете. Тому складаємо основне, а інше вже будемо доповідати. Вам знадобиться:
— Постільна білизна
— Посуд: тарілка (глибока), ложка столова, чашка, ложка чайна
— Засоби гігієни: набір для душу, зубна щітка, паста
Особисті речі для пологів і перебування в пологовому будинку:
— Нічна сорочка
-Халат
— Бюстгальтер для годуючих мам
-Тапочки
— Білизна на зміну
— Гігієнічні прокладки
— Прокладки в бюстгальтер
Для дитини:
— Пелюшки (мінімум 4 штуки)
— Ковдрочка
— Шапочки
— Льолі
— Штанішки
— Шкарпетки (речей мінімум по 2 штуки)
Засоби гігієни:
— Серветки вологі дитячі
— Памперси для новонароджених
— Рідке мило
— Крем під підгузник
— Перекис водню
— Зеленка
— Ватні диски і палички
Крім цього, в кожному пологовому будинку є список того, що потрібно буде купити для пологів. Про це також слід подбати заздалегідь.
Передвісники пологів — це непрямі ознаки, які говорять про наближення цієї події. Вони можуть з’явитися вже починаючи з 38 тижня вагітності, тобто за 2 тижні-місяць до передбачуваних пологів. До них відноситься опущення живота, «качина» хода, помилкові перейми і відходження слизової пробки. У деяких жінок вони можуть з’явитися ще раніше — це дуже індивідуально, тому не варто на них орієнтуватися.
А от наявність регулярних схваток або якщо відійшли води — може означати тільки одне — зовсім скоро ви зустрінетеся зі своїм малюком. Так що кличте чоловіка, беріть сумку (не забудьте паспорт), викликайте швидку і їдьте в пологовий будинок. Тільки майте на увазі, що навіть якщо у вас і заплановані спільні пологи, все одно швидка допомога відвезе в пологовий будинок тільки вас, тому іншим доведеться добиратися самостійно.
Переглянути попередні новини:
- Як вибрати зволожувач повітря для дитячої кімнати
- Як створити ідеальну сім’ю
- Купівля дитячих товарів онлайн — очевидні переваги
- Як вибрати дитячі меблі
- Чи можна різко кидати курити під час вагітності
Кількість переглядів: 54