
Резюме — це перший етап влаштування на роботу. Насправді — написати резюме легше, ніж здається. Пропоную 15 основних пунктів для написання резюме.
1. На самому початку резюме потрібно вказати координати, за допомогою яких з вами можна зв’язатися. Ім’я та прізвище потрібно писати в першу чергу. Потім напишіть адресу, домашній та мобільний номери телефонів, якщо є, то і адреса електронної пошти, і номер ICQ. Якщо навіть для таких даних є певні поля, то все одно постарайтеся помістити їх на початку резюме. Роботодавці переглядають достатню кількість сайтів, тому вони повинні бачити, є ваше резюме в їх базі даних чи ні. Найчастіше роботодавець не читає резюме, а тут же записує контактні дані, шляхом копіювання вашого резюме у файл.
2. Вказуйте в резюме більше контактних даних. Спосіб, який допоможе зв’язатися з вами з 100% вірогідністю, потрібно вказати першим.
3. Не пишіть довге резюме. Часто на сайтах коштують обмеження на розмір самого тексту резюме. Таке обмеження застосовується і до назви резюме — назві професії. Зазвичай, обмеження на розмір назви близько 256 символів. Текст обмежується двома-трьома тисячами знаків.
4. Готувати резюме потрібно спеціально для сайтів пошуку вакансій. Тобто, в ньому не бажані таблиці, а заголовок посади пишемо в окремому рядку, для того, щоб при розміщенні тексту резюме зручніше було копіювати, а потім вставляти текст у форму. Пишіть своє резюме в будь-якому самому простому текстовому редакторі, такому як, notepad (блокнот) або word, для того, щоб при копіюванні тексту спеціальні символи, такі як, Буллет, які позначають початок елементів списків, не зверталися в безглузді текстові знаки, такого виду як: & 535 & або #?*.
5. Далі потрібно коротко підмітити ваші вміння та знання слідом за вашими контактними даними. Це допоможе визначити роботодавцю чи підходите ви для конкретної вакансії.
6. Напишіть свій досвід роботи, обов’язково почніть з останнього місця роботи. Якщо ви перший раз влаштовуєтеся на роботу, то бажано описати всі досягнення, які у вас є в цій області.
7. Якщо хочете показати свій ентузіазм, то вкажіть зроблені проекти, за які ви не отримували винагороди.
8. Головне правило: пишіть тільки правду. У будь-якому випадку обман розкриється. Знайте — брехня, випущена в Інтернет, може залишитися там надовго.
9. Не пишіть зайвого! Ваші справжні людські якості оцінять в новому колективі, а не по резюме в Інтернеті. Виняток — це розкриття наявності чи відсутності шкідливих звичок.
10. Бажано вказати чи є у вас права на водіння і автомобіль. З приводу іноземних мов потрібно чинити так само. Пишіть резюме без помилок — цим ви покажіть знання рідної мови.
11. Розумно оцінюйте себе. У графі «зарплата» напишіть бажану цифру. У самому резюме напишіть, чи розраховуєте ви отримувати відсотки, бонуси, премії.
12. Заповнюйте всі поля форми резюме, для яких у вас є інформації. На різних сайтах їх різне число і кожне поле має своє призначення. За цим полям іноді відбувається пошук.
13. Якщо ви влаштовуєтеся менеджером середньої ланки або керівником, то вкажіть свої амбіції кар’єрного зростання, ймовірний соціальний пакет, переваги до праці. Начальство без амбіцій, перестають сприймати всерйоз.
14. Не ігноруйте сайти з маленькою відвідуваністю. Розміщуйте своє резюме на всіх сайтах, які можете знайти.Не розміщуйте кілька разів одне й те саме резюме на одному сайті.
15. Прочитавши поради вище, добре подумайте кілька раз, які дані насправді потрібні для написання резюме.
Реакція роботодавців може настати і через хвилину після публікації резюме, і через місяць. Якщо вам подзвонять і запропонують роботу, коли ви будете вже місяць працювати у новій фірмі, то не дивуйтеся.
Переглянути попередні новини:
- Сім’я або робота — що вибрати?
- Работа на дому. Переваги і недоліки
- Дрес-код для корпоративних вечірок
- Как правильно подобрать офисную одежду
- Как угодить Вашему целевому рынку
Кількість переглядів: 1 062